stadiony

Co można wnieść na stadion

22 października 2018 0

co można wnieść na stadionWidowiska sportowe od zawsze cieszyły się dużą popularnością wśród spragnionych spektaklu fanów danej dyscypliny. Mecze piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, czy też zawody lekkoatletyczne można określić mianem imprez masowych, które skupiają olbrzymie ilości kibiców w danym miejscu. Frekwencje rzędu 5, czy też 20 tysięcy potrafią zrobić niemałe wrażenie na „niedzielnym kibicu”, nie wspominając o największych imprezach, gdzie liczba ta może przekroczyć nawet kilkadziesiąt tysięcy.

Bezpieczeństwo na stadionie

Im więcej ludzi biorących udział w imprezie, tym większa odpowiedzialność organizatorów za bezpieczeństwo na danym obiekcie sportowym. Skupienie tak dużej liczby osób w jednym miejscu wiąże się z problemami w zachowaniu porządku. Z tego powodu kontrolerzy zwracają szczególną uwagę na to, co można, a czego nie można wnieść na stadion.

Przedmioty niebezpieczne

Na pierwszy rzut oka lista przedmiotów wydaje się oczywista i logiczna – zabronione jest wnoszenie wszelkiego rodzaju broni i materiałów wybuchowych, butelek, dzbanków, puszek, szklanych przedmiotów; alkoholu, narkotyków i innych środków psychotropowych; materiałów rasistowskich, ksenofobicznych, politycznych; materiałów komercyjnych; masztów flagowych / banerowych; gazów w aerozolu, substancji żrących i łatwopalnych, nieporęcznych przedmiotów, laserów. Lista ta jednak się nie kończy, a kolejne przedmioty mogą wywołać niemałe kontrowersje.

Lista rzeczy zabronionych

Profesjonalne aparaty fotograficzne, kamery wideo, urządzenia przesyłające obraz i dźwięk przez Internet; urządzenia emitujące duży hałas np. megafony, syreny, wuwuzele, trąbki itp. też są zabronione. W tym miejscu niektórzy z Was zapewne podrapią się po głowie i zapytają „Ale jak to? A co z moim smartfonem?” Pomimo posiadania wszystkich wymienionych funkcji, władze stadionowe zdają się przymykać oko na nasze telefony. Wuwzele z kolei po dosyć irytującym doświadczeniu z Mistrzostw Świata w RPA zostały zakazane i wydaje się to być rozsądną decyzją.

Co można wnieść na stadion?

There are 0 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *