stadiony

Gadżety kibica

22 października 2018 0

gadżety kibica

Każdy oddany kibic piłkarski czuje głęboką więź do swojego ulubionego klubu. Jego chęć utożsamienia się z danym zespołem często objawia się poprzez regularne uczęszczanie na mecze lub w przypadku braku możliwości – oglądanie transmisji na żywo w telewizji. Kibic często bardzo żywiołowo przeżywa wydarzenia boiskowe, jest dumny po zwycięstwie i wierny po porażce. Przynależność do klubów fanowskich i innych tego typu stowarzyszeń również odzwierciedla chęć udzielania się w społeczności kibiców danego klubu. Brakuje nam jednak najbardziej istotnego elementu.

Strój kibica

 Aktywni kibice zazwyczaj ubierają stroje w barwy klubowe.  Podstawowym elementem każdego wypadu jest klubowa koszulka – zazwyczaj domowa, z nadrukiem lub bez. Rzadziej spotyka się stroje wyjazdowe i elementy odzieży klubowej takie jak np. dresy, bluzy, koszulki treningowe, aczkolwiek nie są one niespotykane. Częstym zarzutem innych kibiców jest brak „oryginalności” koszulki, która została wykonana w Chinach lub Tajlandii i jest zwyczajnie zwykłą podróbką. Oczywiście, fajnie jest posiadać dobrą koszulkę, ale powiedzmy sobie jedno – czy to koszulki kibicują, czy najgorętsi fani danego klubu?

Gadżety na mecz piłkarski

Mówiąc o kibicach stadionowych, należy wymienić stałe elementy towarzyszące każdemu z nich podczas kibicowania na trybunach. Nie mówimy w tym miejscu o zwykłych sezonowcach, którzy nie nie znają żadnej przyśpiewki lub – co gorsza – nie potrafią wymienić całego składu danej ekipy. Prawdziwi kibice będą wyposażeni w szaliki klubowe oraz flagi, które idą w ruch z każdą strzeloną bramką, ale i również podczas długich, intonowanych pieśni.

Przedmioty z logiem

Kolejną kategorią gadżetów kibica są rzeczy codziennego użytku – długopisy, kubki, portfele, etui na telefon, a także opaski, breloczki, biżuterie i wiele innych. Gama gadżetów w tej kategorii jest ogromna i im więcej danych artefaktów posiada dany kibic, tym bardziej jest respektowany w swoim środowisku. Do tej kategorii można również zaliczyć figurki okolicznościowe, naklejki, albumy i plakaty ścienne, które przyozdabiają mieszkanie każdego z prawdziwych kibiców.

Podsumowując, każdy fan, który pragnie utożsamić się ze swoim klubem znajdzie coś dla siebie. Jedni lubią stroić się w klubowe barwy jak choinki na święta, a inni z kolei wspierają swój klub poprzez znajomość jego historii. Pamiętajmy, że nie ważne w jaki sposób kibicujemy, ale ważne jest to, aby kibicować prawdziwie.

There are 0 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *